Kontakt

Jachting

Již 25 let plachtím. A je to můj velký koníček.

Nejdříve na moři, oceánu a v posledních letech i na jezerech. Měl jsem možnost zúčastnit se s výtečnou posádkou několika závodů na moři i několika přeplaveb. Plul jsem na závodních lodích, školních plachetnicích i veteránech. Je mi ctí, že mohu pořádat svého druhu první regatu klasických dřevěných plachetnic České republice. Pohár White Queen.

Pohár
White Queen

Tento závod je již dnes legendární. Jedná se o setkání a jediný závod klasických dřevěných plachetnic v České republice.

Již více jak 10let tento závod pořádáme začátkem července ve Starých Splavech u Máchova jezera ve spolupráci s místími jachtkluby. Záštitu nad společenským programem akce převzal Pension Rut Formanovi.

1935

Ctím tradiční hodnoty a principy, obzvláště pak ty, které jsou vzácné a je potřeba je chránit.

Společně se svými klienty podporujeme plachetnici VLTAVA, která je první československou závodní plachetnicí a národní technickou památkou. VLTAVA byla financována a podporována z darů členů klubu, významných korporací a podnikatelských rodin meziválečné doby: Pekař Odkolek, Obuvník Baťa, Rodina Schwarzenbergů, Živnostenká banka a další.

VLTAVA je závodní plachetnice třídy M6. Lodní třídu M6 vymysleli a založili ve Splitu začátkem třicátých let a je konstruovaná na podmínky Jadranu v okolí Splitu, kde se také konaly závody této třídy. V roce 1935 tak Čechoslováci na moři porazili Jugoslávii. VLTAVA vitězí!

Většina lodí však byla potopena nebo zničena během 2. světové války. VLTAVA byla v roce 1938 odvezena do Prahy, a tak zachráněna. Po 90 letech je VLTAVA v perfektní kondici, opět závodí a vyhrává!